Sleva!

3 505 

Dočasně vyprodáno

Popis

RETROARMS CNC mechabox V2 (8mm) pro VFC – QSC

Do CNC mechaboxu V2 jsme zakomponovali mnoho užitečných vylepšení:

 • Držáky pružin mají zářez, aby nepadala pružinka ramínka podavače a člunek spouště.
 • Zářez pro pružinku zajišťovače spouště, aby pružina neklouzala při montáží ven.
 • Zářez pro pružinku spouště, aby pružina neklouzala při montáží ven.
 • AOE kontrolní okýnko.
 • Otvory pro ložiska mají průměr menší o -0,02mm (8,98mm), aby se ložisko po montáží neprotáčelo a náběhové hrany jsou zkosené, tím je usnadněna instalace.
 • Zvětšili jsme drážky pro kabely o 1mm, nyní lze bez problémů vést kabely o průřezu 2,5mm.
 • Přidali jsme výstupek jako ochranu proti prodření kabelů od hrdla motoru.
 • Všechny závity jsou nyní tvářené, oproti vyřezanému závitu mají vyšší pevnost.
 • Obě poloviny mechaboxu se centrují vyfrézovanými výstupky a drážkami.
 • Přidali jsme otvor, přes který lze uvolnit západka zpětného chodu.
 • Pro ještě větší životnost jsme ještě víc zesílili velmi kritické místo na vnější straně mechabou u hlavy válce, kde je nyní velký rádius a v tomto místě je o 100% více materiálu.
 • Přidali jsme zářez pro pružinku západky zpětného chodu, aby při montáži nevyskakovala.
 • Vnější hrany jsou strojně sraženy.
 • Na vnější straně mechaboxu je označení průměrů otvorů pro ložiska (8mm nebo 9mm).

Mechabox má rychlou výměnu pružiny QSC, díky které lze pouhým otočením imbus klíče s trnem pružiny vytáhnout pružinu ven, bez nutnosti rozdělávání mechaboxu. U tohoto řešení je nutné zajistit vodič pružiny šroubem, u zbraní AR15 (M4) se to provádí dotažením šroubu pažby, nebo u zbraní, které mají např. pažbu sklopnou je nutné zajistit vodič pružiny QSC šroubem. Jinak může nastat situace, kdy se vodič pružiny zasekne do pružiny. Je to z důvodu právě rychlé výměny pružiny, vodič pružiny není v mechaboxu na pevno, ale tak aby šel vytahovat otočením klíče.

Prostor pro spoušťové kontakty je upraven tak, aby bylo možné instalovat a používat běžné spoušťové kontakty a procesorové jednotky od běžně dostupných výrobců např. Gate apod.

CNC mechabox V2 má povrchovou úpravu ochranným eloxováním, protože díky vlastnostem duralu EN AW 7075 T651 je praktiky neeloxovatelný, kvůli jeho vysoké tvrdosti a pevnosti oproti běžně eloxovatelnému hliníku běžný elox do materiálu neprostoupí. Pokud by se tento dural nechránil povrchovou úpravou, hrozí vysoké riziko koroze hliníku (velké šedé skvny, někdy až s plesnivým vzhledem).

CNC mechabox lze nainstalovat do airsoftových zbraní ve standardu Tokyo Marui kompatibilní. To platí i pro vnitřní díly. Při instalaci vnitřních dílů nebo samotného mechaboxu nikdy nepoužívejte hrubou sílu. Při dotahování šroubů používejte utahovací moment max 1Nm, jinak dojde k protočení klíče v hlavě šroubu. Není nutné šrouby dotahovat „na krev“, pokud chcete mít jistotu, že se šrouby nebudou povolovat použijte povolitelné lepidlo na závity, nebo barvu.

Do CNC mechaboxu lze instalovat libovolnou sílu pružinu, ale je potřeba si uvědomit, že čím silnější pružina tím nižší životnost mechaboxu.

!! do not use MAXX cylinder head !!

Instalace vnitřních dílů do mechaboxu, stejně tak jako mechaboxu do zbraně vyžaduje odborné znalostizkušenosti a zručnost. Právě díky velkému množství různých výrobců airsoftových zbraní, kdy si každý výrobce „vymýšlí“ svoje rozměry a v airsoftu neexistují žádné normy jak známe běžné ze strojnictví např. ISO apod, může být jeden typ zbraně od několika výrobců každý úplně jiný a to jak rozměrově tak provedením vnitřních částí, nebo mechanizmu. Proto doporučujeme výrobce zbraní, kteří uvádějí Tokyo Marui kompatibilní, kde by neměl být problém s kompatibilitou CNC mechaboxu.