Airsoft zbraně se dělí podle typu pohonu. Ve stručnosti si shrneme charakteristiku jednotlivých pohonů.

MANUÁLNÍ ZBRANĚ jsou základním typem airsoft pušek, jejich jednoduché a zejména plastové zpracování, nízká cena a váha je předurčuje pro začátečníky a mladší hráče. Manuální zbraně se po každém výstřelu musí znovu natáhnout. Vyjma některých typů brokovnicí všechny střílí po jedné kuličce.

PLYNOVÉ ZBRANĚ ( GBB / GNB ) jsou volbou pro pokročilejší hráče. Náročné na údržbu a dražší provoz díky pohonu na stlačený plyn v kartuši, popřípadě CO2 bombičky. Plynové zbraně jsou oblíbeny pro jejich technické řešení, které bývá u většiny zbraní hodně podobné originální předloze. Plynové zbraně se dělí na blowbackové (GBB) a bezblowbackové ( GNB). Blowbackem se rozumí reálný pohyb závěru při střelbě jak tomu je u ostrých zbraní. Díky oblíbenosti blowbacku je jim vybavena většina plynových zbraní.

ELEKTRICKÉ ZBRANĚ ( AEG / AEP ) Jsou nejrozšířenější airsoft zbraně. Oblíbené jsou zejména pro svou spolehlivost, nenáročnou údržbu a skvělé střelecké vlastnosti. Elektrické zbraně pro pohon využívají baterii, většinou chytře ukrytou v těle zbraně.
Elektrické zbraně většinou umožňují jednotlivou i automatickou střelbu. V dnešní době je na trhu obrovský výběr AEG pušek a vybere si opravdu každý.

ODSTŘELOVACÍ PUŠKY jsou ideální pro vyznavače rčení ONE SHOT ONE KILL. Sniper pušky se vyrábí ve všech typech pohonu ( AEG, MANUÁL, PLYNOVÉ ) a proto je jen na majiteli, který pohon mu nejvíce vyhovuje. Nejoblíbenější jsou bezesporu manuální odstřelovací pušky, které svým potenciálem pro upgrade nabízí nejvíc možností pro dosažení maximálního dostřelu a přesnosti s dobrou spolehlivostí.

HPA pohon je v zahraničí velice oblíben, u nás začíná mít čím dál víc fanoušků. Jedná se o úpravu AEG / GBB pušky na pohon stlačeným vzduchem. Takto upravená puška potřebuje pro svůj pohon tlakovou láhev, regulátor a hadici připojenou k pušce.

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru Vaší airsoft pušky a mnoho hezkých zásahů 🙂

Upřesnit parametry

Filtr zboží

Filtr zboží

 

Výrobce