650 

Popis

EPES HPA adaptér pro GBB SC (samouzavírací) GBB HPA – M6

Samouzavíratelný HPA/GBB adaptér pro GBB zásobníky. Umožňuje připojení HPA systému ke GBB zbrani. Na rozdíl od běžných HPA/GBB adaptérů udržuje tlak v zásobníku po odpojení hadice. Verze závity pro WE/KJW/VFC/GHK/ProWin, KWA/KSC, TM/TW nebo se standardním závitem M6 (brokovnice GE M870). Kompatibilní s US QD spojkami typu Foster Series 2, což je nejrozšířenější světový standard.

 • Jednocestný, resp. samouzavírací adaptér – drží tlak v zásobníku
 • I po odpojení hadice lze se zásobníkem vystřelit několik výstřelů – tzv. „Emergency Shot“
 • Mnohem tišší odpojení hadice
 • Oproti obyčejným verzím výrazně šetří vzduch – po odpojení hadice neuteče žádný tlak (u klasických adaptérů vyfičí celý zásobník)
 • Umožňuje pohánět GBB zbraně pomocí HPA systému skrze výměnu plnícího ventilu na zásobníku nebo zbrani
 • Nabízeno ve verzích se závity kompatibilními s WE/KJW/VFC/GHK/ProWin (závit M5), KWA/KSC, TM/TW či s běžným závitem M6 (kompatibilní s brokovnicemi Golden Eagle M870)
 • Kompatibilní s US QD spojkami Foster Series 2 – světový standard
 • Geometrií vychází z verze Mk.II stejně tak je povrch nerezové oceli černěn a tudíž více TactiCool
 • Vyrobeno z nerezové oceli AlSi 304 s černěným povrchem
 • Vyrobeno v České Republice
 • Balení obsahuje 1× HPA adaptér a 2× příslušný O-kroužek

 

Inovativní jednocestná konstrukce

Potřebujete vystřelit, ale nemáte v zásobníku připojenou hadici? To není s novou EPeSní SC spojkou problém, v závislosti na typu zbraně a velikosti zásobníku lze vystřelit až 5 plnohodnotných nouzových výstřelů. Navíc díky samouzavírací funkci je přebíjení mnohem tišší a navíc úspornější. Po odpojení hadice zůstane tlak v zásobníku a neuteče jako u obyčejných HPA adaptérů.
A to nejlepší na SC spojce je, že umožňuje hybridní montáž. Stačí být trochu šikovný a disponovat vrtačkou a závitníkem M5 nebo M6. Po úpravě lze zachovat plnící ventil zásobníku a používat tedy zásobník (bez předchozí výměny ventilu) jak na plyn, tak HPA dle libosti, viz fotografii.

 

Výhody HPA pro pohon GBB

Správná funkce plynových zbraní je velice závislá na teplotě prostředí. Zejména v mínusových teplotách je prakticky nereálné plynovku používat. Tlak plynu totiž klesá s klesající teplotou okolí a navíc je plyn v zásobníku v kapalném skupenství. Postupně se při střelbě odpařuje a tím dochází k dalšímu ochlazování celého systému.

To vše se ale mění s HPA. Stlačený vzduch je stále v plynném skupenství a při střelbě tedy prakticky k ochlazování nedochází. Navíc jeho tlak není tak závislý na okolní teplotě, jako je tomu u plynu.
Stačí tedy pomocí EPeSního HPA adaptéru připojit váš HPA systém ke zbrani a můžete vesele nechat rozeznít závěry i na ledu nebo sněhu.