4 290 

Není skladem

Popis

RETROARMS CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (9mm) – QSC

gatee-compatibleCNC dělený mechabox V2 s integrovanou Hop Up komorou je určený pro airsoftové zbraně typu AR15 (M4), M16, vyrobený z bloku nejpevnějšího leteckého duralu EN AW 7075 T651, který má vyšší pevnost v tahu (590MPa), než běžná konstrukční ocel (390MPa). Díky použitému materiálu má mechabox několikanásobně vyšší životnost než běžný zinkolitový mechabox. Mechabox vyrábíme na přesných CNC obráběcích strojích, přímo v naší výrobně. Číslo v závorce (9mm) znamená průměr otvoru pro ložiska.

Dělený mechabox znamená to, že je mechabox rozdělen na tři části, horní (Upper) a spodní (Lower) a Hop Up komoru. V horní části je vyfrézována speciální kapsa, do které je integrovaná Hop Up komora pro AR15 (M4). Dělený mechabox má několik výhod. Je to zejména snadná instalace vnitřních dílů do mechaboxu. Při ladění vzduchotechniky se spodní část mechaboxu nainstaluje do zbraně a sundává se pouze horní část, která drží na kolíku a tím není nutné montovat a demontovat skoro celou zbraň. Ovšem největší výhoda děleného mechaboxu s integrovanou Hop Up komorou je absolutní souosost mechaboxu s Hop Up komorou a při střelbě nedochází k odskakování Hop Up komory, protože je připevněna k mechaboxu. Navíc mechabox s integrovanou Hop Up komorou částečně kompenzuje mírně křivá těla AR15(M4), u kterých je problém výkonem kvůli nesousosti. Pro hodně křivé těla AR15 doporučujeme používat dělený mechabox, ale bez integrované komory, aby se nepáčila Hop Up komora.

Hop Up komora má regulaci otočným kolem s procvakem, to znamená, že se ani při střelbě nerozhodí nastavený Hop Up. Hop Up komora je vybavena námi vymyšlenou kleštinovou maticí, která zabraňuje kývání vnitřní hlavně při střelbě. Kvůli kleštinové matici jsme museli otočit zámeček hlavně o 180°, protože by se jinak nevešla Hop Up komora do vnější hlavně. Postup montáže kleštinové matice je jednoduchý. Vnitřní hlaveň s navlečenou Hop Up gumičkou se zasune do Hop Up komory, nacvakne se plastový zámeček hlavně, který přidržíme jedním prstem tak, aby nedošlo k jeho otočení, rukou našroubujeme kleštinovou matici a lehce dotáhneme klíčem. Díky drážce v kleštinové matici se matice deformuje a pevně sevře vnitřní hlaveň do komory tak, že se vnitřní hlaveň nemůže při střelbě pohybovat.

Doporučená délka trysky pro integrovanou Hop Up komoru je 21,3mm. Oproti standardnímu rozměru 21,4mm u zbraní AR15 (M4) je to z důvodu integrované Hop Up komory, která při střelbě neodskakuje. Délka trysky může být ale ovlivněna jinýmy faktory, zejména úhlem naklonění ramínka podavače nebo různě dlouhého hrdla Hop Up gumičky, kdy může být v ojedinělých případech potřeba použít tryska s jinou délkou.

Balení obsahuje: CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (9mm) – QSC ve zvolené barevné variantě, přítlačnou páku, regulační kolo, pružinku, plastový kolík, kleštinovou matici, sadu šroubů a QSC vodič pružiny.

Do CNC děleného mechaboxu V2 jsme zakomponovali mnoho užitečných vylepšení:

 • Držáky pružin mají zářez, aby nepadala pružinka ramínka podavače a člunek spouště.
 • Zářez pro pružinku zajišťovače spouště, aby pružina neklouzala při montáží ven.
 • Zářez pro pružinku spouště, aby pružina neklouzala při montáží ven.
 • Otvory pro ložiska mají průměr menší o -0,02mm (8,98mm), aby se ložisko po montáží neprotáčelo a náběhové hrany jsou zkosené, tím je usnadněna instalace.
 • Zvětšili jsme drážky pro kabely o 1mm, nyní lze bez problémů vést kabely o průřezu 2,5mm.
 • Přidali jsme výstupek jako ochranu proti prodření kabelů od hrdla motoru.
 • Všechny závity jsou nyní tvářené, oproti vyřezanému závitu mají vyšší pevnost.
 • Obě poloviny mechaboxu se centrují vyfrézovanými výstupky a drážkami.
 • Přidali jsme otvor, přes který lze uvolnit západka zpětného chodu.
 • Pro ještě větší životnost jsme ještě víc zesílili velmi kritické místo na vnější straně mechabou u hlavy válce, kde je nyní velký rádius a v tomto místě je o 100% více materiálu.
 • Přidali jsme zářez pro pružinku západky zpětného chodu, aby při montáži nevyskakovala.
 • Vnější hrany jsou strojně sraženy.
 • Na vnější straně mechaboxu je označení průměrů otvorů pro ložiska (8mm nebo 9mm).

Mechabox má rychlou výměnu pružiny QSC, díky které lze pouhým otočením imbus klíče s trnem pružiny vytáhnout pružinu ven, bez nutnosti rozdělávání mechaboxu. U tohoto řešení je nutné zajistit vodič pružiny šroubem, u zbraní AR15 (M4) se to provádí dotažením šroubu pažby, nebo u zbraní, které mají např. pažbu sklopnou je nutné zajistit vodič pružiny QSC šroubem. Jinak může nastat situace, kdy se vodič pružiny zasekne do pružiny. Je to z důvodu právě rychlé výměny pružiny, vodič pružiny není v mechaboxu na pevno, ale tak aby šel vytahovat otočením klíče.

Prostor pro spoušťové kontakty je upraven tak, aby bylo možné instalovat a používat běžné spoušťové kontakty a procesorové jednotky od běžně dostupných výrobců např. Gate apod.

CNC dělený mechabox V2 má povrchovou úpravu ochranným eloxováním, protože díky vlastnostem duralu EN AW 7075 T651 je praktiky neeloxovatelný, kvůli jeho vysoké tvrdosti a pevnosti oproti běžně eloxovatelnému hliníku běžný elox do materiálu neprostoupí. Pokud by se tento dural nechránil povrchovou úpravou, hrozí vysoké riziko koroze hliníku (velké šedé skvny, někdy až s plesnivým vzhledem).

CNC mechabox lze nainstalovat do airsoftových zbraní ve standardu Tokyo Marui kompatibilní. To platí i pro vnitřní díly. Při instalaci vnitřních dílů nebo samotného mechaboxu nikdy nepoužívejte hrubou sílu. Při dotahování šroubů používejte utahovací moment max 1Nm, jinak dojde k protočení klíče v hlavě šroubu. Není nutné šrouby dotahovat „na krev“, pokud chcete mít jistotu, že se šrouby nebudou povolovat použijte povolitelné lepidlo na závity, nebo barvu.

Do CNC mechaboxu lze instalovat libovolnou sílu pružinu, ale je potřeba si uvědomit, že čím silnější pružina tím nižší životnost mechaboxu.

!! do not use MAXX cylinder head !!

Instalace vnitřních dílů do mechaboxu, stejně tak jako mechaboxu do zbraně vyžaduje odborné znalostizkušenosti a zručnost. Právě díky velkému množství různých výrobců airsoftových zbraní, kdy si každý výrobce „vymýšlí“ svoje rozměry a v airsoftu neexistují žádné normy jak známe běžné ze strojnictví např. ISO apod, může být jeden typ zbraně od několika výrobců každý úplně jiný a to jak rozměrově tak provedením vnitřních částí, nebo mechanizmu. Proto doporučujeme výrobce zbraní, kteří uvádějí Tokyo Marui kompatibilní, kde by neměl být problém s kompatibilitou CNC mechaboxu.