Sleva!

8 065 

Skladem na prodejně

Popis

RETROARMS CNC tělo AR15 SKELETONIZED

CNC receiver (tělo) typ C má reálnou předlohu v ostré zbrani AR15 (M4). CNC tělo je vyrobené z bloku nejpevnějšího leteckého duralu EN AW 7075 T651, který má vyšší pevnost v tahu (590MPa), než běžná konstrukční ocel (390MPa). Díky použitému materiálu má tělo několikanásobně vyšší životnost než běžné zinkolitové tělo. Výroba CNC těla je velmi časově náročná a je potřeba velké množství materiálu. CNC duralové tělo je oproti zinkolitovému po bocích výrazně zesílené, je velmi robustní, odolné proti zlomení a díky použitelnému materiálu EN AW 7075 T651 je i velmi lehké. Kvůli zesílení není možná záměna Upperu ani Loweru za Uppery a Lowery od jiných výrobců.

Verze CNC těla C skeletonized je tvarově shodná s CNC tělem C, akorát má odlehčovací výřezy v upperu i loweru kvůli nižší hmotnosti, ale zejména vzhledu. Mnoho lidí se mylně domnívá, že kvůli výřezům v těle se bude nadměrně špinit vnitřní část zbraně, ale není to pravda, máme to podložené dlouhodobým testování v různém prostředí.

Na Upperu je vyfrézovaná RIS lišta MIL-STD-1913. Natahovací páku lze použít z původní zbraně, nebo natahovací páku pevnou, která sice ztrácí efekt reálnosti, ale už se nestane, že se ztratí nebo bude viset na pružině, nebo použít custom natahovací páku z naší nabídky. Odražeč nábojnic i doražeč závěru je vyfrézovaný společně s Upperem z jednoho kusu leteckého duralu EN AW 7075 T651. V Upperu je rovněž i protiprachová krytka na pružině, která je ve výchozím stavu zavřená, ale lze ji snadno odklopit a dostat se k nastavení přítlaku v Hop Up komoře. Závit pro přišroubování matice předpažbí je standardní a neměl by být problém instalovat předpažbí všech typů od různých výrobců. Vnější hlavně lze instalovat z naší nabídky, nebo jakékoliv jiné např. z původní zbraně, vyrobené v Tokyo Marui standardu.

Lower je rovněž vyfrézovaný z masivního bloku leteckého duralu EN AW 7075 T651 a je výrazně zesílený, aby se nedal zlomit. Do loweru je nejlepší instalovat CNC dělený mechabox V2 s integrovanou Hop Up komorou, nebo CNC mechabox V2, případně mechabox od jiného výrobce, ale v tomto případě nemůžeme garantovat úpnou kompatibilitu a je možné, že bude potřeba provést drobné úpravy. Pro odstranění „kovového zvuku“ při střelbě doporučujeme nalepit přibalené gumové výseky do předfrézovaných kapsiček, do kterých se mechabox opře a rezonance materiálu je odstraněna. V loweru jsme zvětšili protor pro kabely, které vedou do předpažbí. Lower i Upper se spojuje speciálními klínovými kolíky, které tlačí proti sobě klínem a obě části těla se do sebe zaklíní. Tím se odstraní mezery, ale zejména vůle, kterou známe u zinkových těl. Díky klínovým kolíkům, vysoké pevnosti materiálu EN AW 7075 T651 i přesnosti výroby jsou po zašroubování kolíků obě poloviny těla dokonale spojeny. Klínové kolíkny se utahují šrouby a čím víc se utáhnou šrouby, tím víc se kolíky rozevírají. Není nutné používat velkou sílu, viz. upozornění dole v textu. Stejně tak i středový kolík se zajišťuje šroubem, takže nehrozí ztracení. Pažba se připevňuje pomocí speciální redukce, kterou je možné vyměnit za jiné typy např. s QD montáží pro popruh. Na redukci je možné připevnit jakoukoliv standardní pažbu AR15 (M4). Pažbičku lze instalovat libovolnou AR15 (M4) vyrobenou v Tokyo Marui standardu.

Veškeré další příslušenství těla jako je doražeč závěru, záchyt zásobníku, záchyt závěru, krytka přepínače a přepínač střelby lze měnit za standardní díly např. z původní zbraně nebo mít CNC frézované z naší nabídky. Přepínač střelby by jsme doporučovali z naší produkce, protože má velmi dobrý chod, nezadrhává se a funguje spolehlivě ve všech režimech střelby.

CNC tělo má povrch pískovaný syntetickým korundem, má povrchovou úpravu ochranným eloxováním, protože díky vlastnostem duralu EN AW 7075 T651 je praktiky neeloxovatelný, kvůli jeho vysoké tvrdosti a pevnosti oproti běžně eloxovatelnému hliníku běžný elox do materiálu neprostoupí. Pokud by se tento dural nechránil povrchovou úpravou, hrozí vysoké riziko koroze hliníku (velké šedé skvny, někdy až s plesnivým vzhledem). Díky pískování je povrch těla matný a neleskne se.

Obsah balení: CNC lower, CNC upper, CNC klínové kolíky, CNC montáž pažby, CNC středový kolík, CNC doražeč závěru, protiprachová krytka, sada šroubů, pružný kolík, hřídel protiprachové krytky, pružina doražeče závěru, pružina protiprachové krytky.

CNC tělo lze nainstalovat místo původních zinkových těl ve standardu Tokyo Marui. Při instalaci mechaboxu nikdy nepoužívejte hrubou sílu. Při dotahování šroubů používejte utahovací moment max 1Nm, jinak dojde k protočení klíče v hlavě šroubu. Není nutné šrouby dotahovat „na krev“, pokud chcete mít jistotu, že se šrouby nebudou povolovat použijte povolitelné lepidlo na závity, nebo barvu.

Instalace CNC těla a mechaboxu do zbraně vyžaduje odborné znalostizkušenosti a zručnost. Právě díky velkému množství různých výrobců airsoftových zbraní, kdy si každý výrobce „vymýšlí“ svoje rozměry a v airsoftu neexistují žádné normy jak známe běžné ze strojnictví např. ISO apod, může být jeden typ zbraně od několika výrobců každý úplně jiný a to jak rozměrově tak provedením vnitřních částí, nebo mechanizmu. Proto doporučujeme výrobce zbraní, kteří uvádějí Tokyo Marui kompatibilní, kde by neměl být problém s kompatibilitou CNC těla.