Sleva!
Novinka

4 409 

Skladem na prodejně

Popis

RETROARMS CNC mechabox M249/PKM (8mm) – QSC

CNC mechabox M249/PKM (8mm) – QSC

CNC mechabox určený pro airsoftové zbraně typu M249, ale dá se použít i pro kulomet PKM, vyrobený z bloku nejpevnějšího leteckého duralu EN AW 7075 T651, který má vyšší pevnost v tahu (590MPa), než běžná konstrukční ocel (390MPa). Díky použitému materiálu má mechabox několikanásobně vyšší životnost než běžný zinkolitový mechabox. Mechabox vyrábíme na přesných CNC obráběcích strojích, přímo v naší výrobně. Číslo v závorce (8mm) znamená průměr otvoru pro ložiska.

Balení obsahuje: CNC mechabox M249/PKM (8mm) – CSQ a sadu šroubů.

Do CNC mechaboxu M249 jsme zakomponovali mnoho užitečných vylepšení:

  • Držák pružiny má zářez, aby nepadala pružinka ramínka podavače.
  • Otvory pro ložiska mají průměr menší o -0,02mm (7,98mm), aby se ložisko po montáží neprotáčelo a náběhové hrany jsou zkosené, tím je usnadněna instalace.
  • Vedení kabelu kolem mechaboxu je snaží kvůli zvětšené drážce, s připravenými otvory pro přichycení stahovací pásky, aby byly kabely připevněny podél mechaboxu.
  • Všechny závity jsou nyní tvářené, oproti vyřezanému závitu mají vyšší pevnost.
  • Obě poloviny mechaboxu se centrují vyfrézovanými výstupky a drážkami.
  • Upravili jsme vnější tvary mechaboxu tak, aby byl lehčí, ale díky zesílení byl i pevnější. Zároveň je připraven pro instalaci do kulometu PKM bez úprav.
  • Přidali jsme zářez pro pružinku západky zpětného chodu, aby při montáži nevyskakovala.
  • Vnější hrany jsou strojně sraženy.

CNC mechabox pro M249 má povrchovou úpravu ochranným eloxováním, protože díky vlastnostem duralu EN AW 7075 T651 je praktiky neeloxovatelný, kvůli jeho vysoké tvrdosti a pevnosti oproti běžně eloxovatelnému hliníku běžný elox do materiálu neprostoupí. Pokud by se tento dural nechránil povrchovou úpravou, hrozí vysoké riziko koroze hliníku (velké šedé skvny, někdy až s plesnivým vzhledem).

CNC mechabox lze nainstalovat do airsoftových zbraní ve standardu Tokyo Marui kompatibilní. To platí i pro vnitřní díly. Při instalaci vnitřních dílů nebo samotného mechaboxu nikdy nepoužívejte hrubou sílu. Při dotahování šroubů používejte utahovací moment max 1Nm, jinak dojde k protočení klíče v hlavě šroubu. Není nutné šrouby dotahovat „na krev“, pokud chcete mít jistotu, že se šrouby nebudou povolovat použijte povolitelné lepidlo na závity, nebo barvu.

Do CNC mechaboxu lze instalovat libovolnou sílu pružinu, mechabox je velmi masivní a snese jakoukoliv pružinu dlouhodobě.

!! do not use MAXX cylinder head !!

Instalace vnitřních dílů do mechaboxu, stejně tak jako mechaboxu do zbraně vyžaduje odborné znalostizkušenosti a zručnost. Právě díky velkému množství různých výrobců airsoftových zbraní, kdy si každý výrobce „vymýšlí“ svoje rozměry a v airsoftu neexistují žádné normy jak známe běžné ze strojnictví např. ISO apod, může být jeden typ zbraně od několika výrobců každý úplně jiný a to jak rozměrově tak provedením vnitřních částí, nebo mechanizmu. Proto doporučujeme výrobce zbraní, kteří uvádějí Tokyo Marui kompatibilní, kde by neměl být problém s kompatibilitou CNC mechaboxu.